YouTube Reklamları

YouTube Reklamları; İnternet kullanıcılarının girdikleri YouTube kanalında, izlemek istedikleri videolar açılmadan önce veya video içeriğinde, yanında ve arama sonuçlarında yayınlanan reklamlara YouTube Reklamları diyoruz. YouTube Reklamları işletmeniz için avantajlı reklam alanları arasında kullanabileceğiniz önemli bir arama motorudur. YouTube Kanalı her geçen gün popülerlik kazanarak, kullanıcıları artmakta.

Yapılan araştırmalarda; İnternet kullanıcılarının %90 ı YouTube ‘da hiç olmadığı kadar zaman geçiriyor. YouTube, insanların tutku ile takip ettikleri popüler videolara ve içeriklere ulaşmak için kullandıkları bir kanal haline geldi.

  • YouTube’ un aynı bütçede televizyondan daha fazla yatırım getirisi sağladığını gösteriyor.
  • YouTube bütçesini artırarak çok kanallı medyayı daha iyi optimize etmek mümkün.
  • Google, reklam verenlerin çok kanallı medya modelleme araçlarında kullanılmak üzere daha zengin ve detaylı veriler sağlar. YouTube bütçesini artırmanın olumlu etkisini daha iyi gösterebilir. (kaynak: nielsen)

YouTube Kullanıcıları Video Reklamlarınızın 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç para ödemezsiniz!

 

YouTube Reklamların’ da Tablet – Mobil cihazlar, kullanıcıların yaş, cinsiyet, yaşadığı bölge ve ilgi alanları bölümüne göre demografik hedeflemeler ile Reklam kampanyalarınızı spesifik bir şekilde oluşturabiliriz. Böylelikle işletmenize ilgi duymayan izleyicilere reklam yayınlamayarak para kaybetmemiş olursunuz.

YouTube Reklamlarında birden fazla reklam yayınlayarak, hangisinin en verimli performans sağladığını, kaç tıklama aldığını. Nerelerde görüntülendiğini ve kaç görüntüleme için ödeme yaptığınızı görebilir. Bütçenizi istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

YouTube Reklamlarından verimli bir şekilde yararlanmanız ve spesifik reklam kampanyalarınızı oluşturmanızda yardımcı olacak hesap uzmanı arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın