Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları ; Instagram ilk çıktığı zaman kullanıcıların istedikleri resimleri yükleyerek paylaşımda bulunduğu sosyal medya platformuydu. Instagram daki kullanıcıların sayısı gün geçtikçe arttı, bunu fark eden kullanıcılar sosyal medya platformunu ticaret kapısı olarak kullanarak fırsata çevirdi. Instagram kısa sürede Türkiye’de büyük ilgi gördü. Instagram bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal firmaların da ürün satışı ve reklam alanı olarak tercih ettiği internet kanalı haline geldi.

Instagram Reklamları profil adının altında görünen Sponsorlu etiketi ile başlığın sağ tarafında menü simgesi bulunur. Kullanıcıların Instagram akışlarında, aileleri, arkadaşları ve takip ettikleri diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte gösterilir.

Instagram Reklamlarınız’ ın kullanıcılara gösterilme şeklini seçebilirsiniz ve tek görsel kullanabilirsiniz. Reklamınızı oluştururken seçtiğiniz formata bağlı olarak görseliniz kare veya yatay formatta görünür. Reklamınızda video kreatifi tercih ettiğinizde, videonuzun kare veya yatay formatta görünmesini de isteyebilirsiniz. Instagram’ da da Facebook Reklamları gibi resim veya video reklam kreatifi seçme imkanınız bulunuyor.

Instagram Reklamları ile web sitesi olmadan ürün satışı yapabilir, marka bilinirliği oluşturabilirsiniz.

Gelin işletmenizin hedefleri doğrultusunda sizin için en uygun reklam modelini reklam uzmanı ekibimiz ile karar verin, reklamlarınızın dönüşümünü maksimum elde edin.

İletişime Geçin