Google Gmail Reklamları

Gmail Reklamları

Gmail Reklamları; Google’ın sunmuş olduğu etkili reklam alanlarından birisidir. Gmail kullanıcılarının gelen kutusunun en üstünde çıkan etkileşimli reklamlardır. Gmail Reklamları tıklandığında, direk size gelen mailler gibi açılır. E-mail boyutunda açılan reklamda resim, video veya metin reklamlar bulunabilir. Gmail kullanıcıları hesaplarına giriş yaptığı tüm cihazlarda bu reklamlar etkili olarak gösterilir. Reklamınızı gören kullanıcılar web sitenizin bağlantısını tıklayabilir. Tercihinize göre form doldurabilir. Kullanıcılar mobil cihazlarından tıkla / ara özelliği ile direk sizinle iletişime geçebilir. Gmail Reklamları‘ ndan faydalanan ve dönüşümlerinden verim alan firmalar oldukça fazladır. Son zamanlarda Gmail Reklamları etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Gmail kullanıcıları reklamlarınızı gördüğünde değil, tıklayarak etkileşime geçtiğinde bir defa ücretlendirilirsiniz. Böylelikle gereksiz harcamalardan kaçınarak bütçenizi boşuna harcamamış olursunuz.

Gmail Reklamları oluşturulurken; anahtar kelimeler, demografik hedefleme, konu hedefleme, pazardaki kitleler ve ilgi alanı kitleleri gibi hedefleme seçenekleri kullanılabilir. Kullanıcıların ilgi alanlarını belirlemek için otomatik hedefleme kullanarak reklamlarınızın alakalı kişilere gösterimini de sağlar. Örneğin; teknolojik ürünler alanında faaliyet gösteren bir reklam veren “Laptop, Mobil, Tablet” ve “Teknoloji Ürünleri” vb. gibi alakalı konular seçebilir. “Teknoloji Meraklıları” yakın ilgi alanı olan kitlelerinde ki kullanıcılara ulaşabilir. Ayrıca Gmail Reklamlarınızı oluştururken, müşterilerinize ve onlara benzer kullanıcılara ulaşmak için müşteri eşleştirme özelliği kullanılır. Gmail Reklamları, işletmeler için her açıdan oldukça verimli ve daha az maliyetlidir. Tercih edilirliği yükselen bir reklam türüdür.

Gmail Reklam hedeflemelerini belirli web sitelerinin e-maillerini temel alarak yönlendirebiliriz. Bu hedeflemeye “alan adı hedeflemesi” denir. Örneğin, “teknoloji” veya “Laptop,Tablet” anahtar kelimeleri hedeflemek yerine reklamlarınızı teknolojik ürünler ile ilgili belirli web sitelerinden e-mailler alan kişilere reklamlarınızın gösterimi sağlanabilir. Sonuç olarak, hem anahtar kelimeler ile hemde alan adı hedeflemesi ile Google’ın sunmuş olduğu Gmail Reklam Alanlarını da etkili bir şekilde kullanarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Dijital reklam kampanyalarınızda, işletmeniz için en doğru reklam yayın planlamaları ile hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak reklam uzmanlarımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın